KONST / Litografier / Färglitografi 8001669
nr 800 1669
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Lindorm Liljefors (1909-1985), rådjur i vinterlandskap, signerad, 52/360, motivets mått: 42x59
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 januari 2013
kl 17:41:44
5/1 00:31:17
100 kr
7/1 17:30:57
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors